Noslēgusies Informācijas diena par aktualitātēm veselības aprūpē

Trešdien, 23. oktobrī, Daudzfunkcionālajā ģimenes atbalsta centrā "Ventiņmāja" tika aizvadīta Ziemeļkurzemes reģionālās slimnīcas informācijas diena.

Pasākumā par veselības aprūpes aktualitātēm stāstīja Ziemeļkurzemes reģionālās slimnīcas valdes priekšsēdētājs Juris Lācis, kā arī atbildēja uz iedzīvotāju interesējošiem jautājumiem.

Slimnīcas valdes priekšsēdētājs informēja apmeklētājus par speciālistu pieejamību slimnīcā. Tika atzīmēts, ka darbs speciālistu piesaistē ir vainagojies panākumiem ne tikai šī, bet arī citu gadu ietvaros. Tā, piemēram, 2018.gadā pilnas slodzes darbu Ventspils slimnīcā uzsāka fizikālās medicīnas un rehabilitācijas speciālists, otolaringologs, radiologs – diagnosts, kardiologs, traumatologs – ortopēds, divi oftalmologi un citi. Savukārt līdz 2019. gada oktobrim Ziemeļkurzemes reģionālajā slimnīcā darbu uzsāka divi urologi, audiologopēds, uztura speciālists, traumatologs – ortopēds, sertificēts mugurkaulāja ķirurgs, traumatologs –ortopēds, kā arī citi speciālisti stacionāra nodaļās kā sanitāri, māsas un ārsta palīgi.

Tāpat valdes priekšsēdētājs informēja, ka Ziemeļkurzemes reģionālajai slimnīcai kopā ar RSU Sarkanā Krusta medicīnas koledžu tiek īstenota praksē balstīta izglītības programma “Māszinības”. Minētā mācību programma ir lieliska iespēja topošajām māsām un māsu palīgiem iegūt praktisku darba pieredzi Ziemeļkurzemes reģionālajā slimnīcā. Kā atzīmē J. Lācis: “Ceram, ka pēc programmas absolvēšanas māsas un māsu palīgi paliks strādāt slimnīcā, jo tas būtu liels atsvars mūsu medicīniskajam personālam. ”

J. Lācis uzsvēra, ka paralēli speciālistu piesaistei, darbs rit arī pie iekārtu modernizācijas. Piemēram, pateicoties piesaistītajam Eiropas Savienības un Ventspils pilsētas pašvaldības finansējumam, slimnīcā šogad ir iegādātas vairākas jaunas medicīniskās iekārtas (otolaringoloģijas pamatbāzes aprīkojums, 3D un 4D ultrasonogrāfija u.c.). Tāpat tika sniegta informācija par situāciju ar rindām, valsts apmaksāto pakalpojumu pieejamību un kā slimnīca risina jautājumu par valsts finansējuma piesaisti gan ambulatorajām konsultācijām, gan arī stacionāram.

Kā informēja valdes priekšsēdētājs: “Dzemdību nodaļā notiek atjaunošanas darbi, pēc kuriem, topošajām māmiņām, būs pieejamas estētiski atjaunotas un komfortablas palātas.” Katrai atjaunotajai palātai ir savs atšķirīgs ziedu motīva dekors, kā arī attiecīgi iedots nosaukums, piemēram, “Rožu palāta”, “Rudzupuķu palāta” u.c.

Jāatzīmē, ka pasākums aizritēja patīkamā un izzinošā gaisotnē, kurā interesenti ne tikai klausījās slimnīcas aktualitātēs, bet arī aktīvi iesaistījās diskusijās par veselības aprūpi Ventspilī un uzdeva sev interesējošos jautājumus.

SIA „Ziemeļkurzemes reģionālā slimnīca” pateicas visiem pasākuma apmeklētājiem par dalību pasākumā, par uzdotajiem jautājumiem un ieteikumiem slimnīcas darba uzlabošanā. Tāpat aicinām iedzīvotājus būt aktīviem un arī turpmāk piedalīties Informācijas dienā, jo tā ir lieliska iespēja neformālā gaisotnē uzzināt sev interesējošos jautājumus veselības aprūpē Ventspilī. Informatīvais pasākums tapa sadarbībā ar Latvijas Sarkanā Krusta Kurzemes komiteju.

25.10.2019.