*Pierakstoties slimnīcas pakalpojumiem, esiet gatavi nosaukt vārdu uzvārdu, personas kodu un tālruņa numuru, lai varētu Jūs pierakstīt pakalpojumam un lai, nepieciešamības gadījumā, varētu ar Jums sazināties atkārtoti!

Tālrunis donoriemphone 636 20947

Tu vari palīdzēt - nāc un ziedo asinis jau piektdien vai pirmdien!

Asins nodošana ir aktuāla un nozīmīga visa gada garumā, turklāt šobrīd Valsts asinsdonoru centrā asins krājums ir būtiski samazinājies. Ziedo asinis līdzcilvēkiem, kuri nonākuši nelaimē un kuriem asins pārliešana var dot cerību izdzīvot.

Gaidīsim asinsdonorus Ziemeļkurzemes reģionālās slimnīcas Asins sagatavošanas nodaļā (Inženieru iela 60, Ventspils) katru pirmdienu un piektdienu no plkst. 8:00 līdz 10:00. Reģistrēšanās līdz plkst. 9.30.

Lai kļūtu par asinsdonoru, ir jāievēro šādi nosacījumi:

• esi 18-65 gadus jauns;
  • Tev ir derīgs personu apliecinošs dokuments (pase, ID karte);
  • sver ne mazāk par 50kg; esi paēdis, izgulējies, atpūties un jūties labi;
  • esi vesels un pēdējā laikā neesi slimojis; pirms tam esi piekopis veselīgu uzturu un lietojis daudz šķidruma;
  • dienā pirms asins nodošanas NEESI lietojis alkoholu;
  • NEESI nodevis asinis vismaz 9 nedēļas, un 12 mēnešu periodā to neesi darījis 4 reizes (attiecas uz sievietēm) vai 6 reizes (attiecas uz vīriešiem).

Ja esat nolēmis kļūt par asinsdonoru, dodoties uz asins sagatavošanas kabinetu, līdzi ņemiet pasi vai ID karti un bankas konta numuru. Pirms asins ziedošanas obligāti būs jāaizpilda asins donora anketa, ārstniecības persona pārbaudīs Jūsu veselības stāvokli, kā arī abu elkoņu locītavu vēnas.

Pēc ārstniecības personas apstiprinājuma, varēsiet doties nodot asinis. Anketas aizpildīšana, veselības pārbaudes un asins nodošana tiek organizēta vienuviet Asins sagatavošanas nodaļā. Papildus informāciju iespējams uzzināt zvanot pa tālruni uz Ventspils Asins sagatavošanas nodaļu- 63620947 vai izlasot interesējošo informāciju portālos www.ziemelkurzemesslimnica.lv vai www.vadc.lv.

16.09.2021.