*Pierakstoties slimnīcas pakalpojumiem, esiet gatavi nosaukt vārdu uzvārdu, personas kodu un tālruņa numuru, lai varētu Jūs pierakstīt pakalpojumam un lai, nepieciešamības gadījumā, varētu ar Jums sazināties atkārtoti!

Tālrunis donoriemphone 636 20947

Ventspilī atsāk Covid-19 pacientu uzņemšanu, atjaunojot Covid nodaļu

Turpinoties saslimstības ar Covid-19 pieaugumam, Ziemeļkurzemes reģionālajā slimnīcā Ventspilī šodien tiek atsākta Covid-19 pacientu uzņemšana, pēc pārtraukuma atverot Covid nodaļu.

Laikā, kad saslimstība ar Covid-19 Latvija bija mazinājusies, Covid-19 pacientu ārstēšana tika nodrošināta slimnīcās Rīgā, Liepājā un Daugavpilī, vienlaikus saglabājot augstu gatavību pēc nepieciešamības atjaunot Covid-19 pacientu uzņemšanu arī Ventspilī. Šobrīd šāda nepieciešamība ir radusies, un saskaņā ar Veselības ministrijas norādījumiem - 20. septembrī SIA “Ziemeļkurzemes reģionālā slimnīca” Ventspilī tiek atsākta Covid-19 pacientu uzņemšana.

Būtiski, ka šobrīd slimnīca ir daudz augstākā gatavībā uzņemt un ārstēt Covid-19 pacientus. Ar valsts finansējumu mērķtiecīgi stiprināta slimnīcas kapacitāte iespējamam Covid-19 uzliesmojumam - uzlabota infrastruktūra, diagnostikas iespējas, dezinfekcija un utilizācija, aprīkojums, pilnveidota pacientu uzraudzība ar dzīvībai būtisko rādītāju monitoriem, nodalītas pacientu plūsmas u.c. Vienlaikus kā būtisks aspekts augstākajai gatavībai minama iegūtā pieredze iepriekšējā vīrusa uzliesmojuma laikā.

Slimnīcā iespējams vienlaikus uzņemt līdz 56 Covid pacientiem ar vidēji smagu slimības gaitu. Ja nepieciešams uzņemt vairāk Covid-19 pacientu, tad tiek ierobežota plānveida pakalpojumu sniegšana un akūto pacientu uzņemšanas iespējas.

Tāpat kā pavasarī un vasaras sākumā, kad slimnīcā tika uzņemti Covid-19 pacienti, arī šobrīd tiek atjaunota papildu intensīvās terapijas nodaļas vienība, nodrošinot, ka Covid-19 pacienti ar smagu slimības gaitu un intensīvās aprūpes pacienti, kuriem nav konstatēta saslimšana ar Covid-19, tiek ārstēti un uzraudzīti nodalīti.

Lai ierobežotu Covid-19 vīrusa izplatību un neradītu draudus veselības aprūpes pakalpojumu pieejamībai, slimnīca aicina iedzīvotājus vakcinēties. SIA “Ziemeļkurzemes reģionālā slimnīca” nodrošina iespēju vakcinēties gan Ventspilī, gan Talsos. Sīkāka informācija par tuvākajiem pieejamajiem vakcinācijas laikiem atrodama slimnīcas mājas lapā un facebook kontā, kā arī reģistrējoties vakcinācijai vietnē manavakcina.lv vai pa tālruni 8989.