phoneKontaktinformācija Ventspilīshadow

Reģistratūraphone636 24665
Darba laiks
                                    (darba dienās)
08:00 - 18:00

*Pierakstoties slimnīcas pakalpojumiem, esiet gatavi nosaukt vārdu uzvārdu, personas kodu un tālruņa numuru, lai varētu Jūs pierakstīt pakalpojumam un lai, nepieciešamības gadījumā, varētu ar Jums sazināties atkārtoti! 

 

 

AMBULATORĀS SPECIĀLISTU KONSULTĀCIJAS UN DIAGNOSTISKIE IZMEKLĒJUMI

 

Saziņa ar Infekciju slimību nodaļu
     par Covid - 19: 25783999

 

 

Laboratorijas
darba laiki   phone636 22077

Darba dienās:07:30 - 15:30

 

Traumpunktsphone636 24721

 

Dzemdību nodaļaphone636 24404

 

Tālrunis donoriemphone 636 20947 phoneKONTAKTINFORMĀCIJA TALSOSshadow

Reģistratūraphone632 59997*
Darba laiks 
(darba dienās)
08:00 - 16:30

*Ja neizdodas saziņa ar reģistratūru, nosūtiet kontaktinformāciju saziņai uz Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.  un Jums atzvanīsim.

 ** Pierakstoties slimnīcas pakalpojumiem, esiet gatavi nosaukt vārdu uzvārdu, personas kodu un tālruņa numuru, lai varētu Jūs pierakstīt pakalpojumam un lai, nepieciešamības gadījumā, varētu ar Jums sazināties atkārtoti!

 

 AMBULATORĀS SPECIĀLISTU KONSULTĀCIJAS UN DIAGNOSTISKIE IZMEKLĒJUMI


 

Laboratorijas
darba laiki   phone632 91856

Darba dienās:07:30 - 15:30

      

Uzņemšanas nodaļaphone632 23350

  

Bez iepriekšēja saskaņojuma ar slimnīcas vadību SIA “Ziemeļkurzemes reģionālā slimnīca”  filmēt, fotografēt un veikt audio ierakstus slimnīcas telpās un teritorijā  ir aizliegts. Slimnīcas ēkās un teritorijā Ventspilī un Talsos izvietotas atbilstošas aizlieguma zīmes. Ierobežojumi noteikti nolūkā aizsargāt pacientu, apmeklētāju un darbinieku sensitīvo informāciju. 

Paliatīvās aprūpes nodaļai - 5

Paliatīvās aprūpes nodaļai - 5

Šomēnes aprit pieci gadi kopš Ventspils slimnīcā izveidota Paliatīvās aprūpes nodaļa. Šāda profila nodaļa ir vienīgā Ziemeļkurzemē, tajā strādā pieredzējis medicīniskais personāls.

Paliatīvās aprūpes nodaļas vadītāja, neiroloģe Gaļina Ivanova uzskata, ka šo gadu laikā nodaļas izveide ir pilnībā sevi attaisnojusi un šobrīd slimnīca bez tās vairs nevar iztikt. Nodaļā tiek ārstēti un aprūpēti ļoti smagi pacienti. Piemēram, pacientu ar insultu akūtajā periodā vispirms ārstē slimnīcas neiroloģijas nodaļā. Pēc tam pacientu pārvieto uz paliatīvās aprūpes nodaļu, kur tiek turpināta viņa ārstēšana, nodrošinot arī fizioterapiju. Tāpat nodaļā ar pozitīvu dinamiku tiek ārstēti un aprūpēti pacienti ar onokoloģiskajām saslimšanām, daudz ir tieši gulošie pacienti. «Nereti nodaļā nonāk pacienti, kuriem nav tuvinieku. Šādos gadījumos ar pacientu strādā arī sociālais darbinieks, lai viņu iekārtotu pansionātā un cilvēks nepaliktu bez turpmākās aprūpes,» stāsta dr.Ivanova.

Paliatīvās aprūpes nodaļā darbs ir gan fiziski, gan psiholoģiski smags. Medicīnas māsām un māsu palīgiem ikdienā ir jāapstrādā izgulējumi, gulošie pacienti ir jāapkopj, jāapmazgā un jāpārsien. Tādēļ īpaši svarīgs ir labi sagatavots un pieredzējis medicīniskais personāls. Dr.Ivanova pauž gandarījumu, ka neskatoties uz smago darbu, gandrīz viss nodaļas personāls strādā kopš pirmās dienas. Tāpat priecē, ka nodaļa atrodas nesen remontētās, mūsdienīgās aprīkotās telpās. Katrā palātā pacientam ir pieejama medicīniskā personāla izsaukšanas poga. Bet sarežģītākos gadījumos personālam palīgā nāk pagājušajā gadā iegādātais speciālais pacientu mobilais pacēlājs, kas atvieglo smagi slimo pacientu pārvietošanu.

Nodaļā ir izveidota arī kapelas telpa un teju ik dienu nodaļu apmeklē kapelāne Daina Ramane, kura garīgo mierinājumu sniedz pacientiem, viņu tuviniekiem un nepieciešamības gadījumā arī medicīniskajam personālam.

Paliatīvās aprūpes nodaļā ir 20 gultas vietas un tajā var ārstēties pacienti ne tikai no Ventspils pilsētas un novada, bet arī no citiem Ziemeļkurzemes novadiem. Gadās pacienti arī no Rīgas un citām tālākām pilsētām. Lai ārstētos šajā nodaļā, pacienta diagnozei jāatbilst Veselības norēķinu centra apstiprinātajam diagnožu sarakstam. Ir jābūt ģimenes ārsta vai onkologa nosūtījumam. Vietu nodaļā iepriekš jāsaskaņo pa tālruni 636 20937.

Par ārstēšanos paliatīvās aprūpes nodaļā sākot ar otro dienu ir jāmaksā pacienta iemaksa 5 Ls diennaktī. Taču vairākas iedzīvotāju grupas - 1.grupas invalīdi, politiski represētās personas, trūcīgās un maznodrošinātās personas un citas, kā arī pacienti ar veselības apdrošināšanas polisēm - ir daļēji vai pilnībā atbrīvoti no pacienta iemaksas, jo to apmaksā valsts.

Paliatīvajā aprūpes nodaļā ārstē pacientus ar sekojošām diagnozēm:

  • onkoloģiskās saslimšanas;
  • spināla muskuļu atrofija;
  • multiplā skleroze;
  • ekstremitātes fantoma sindroms ar sāpēm;
  • sirds mazspēja;
  • vaskulāras mielopātijas;
  • cerebrovaskulāru slimību sekas;
  • HIV infekcija;
  • izgulējumi u.c. diagnozes.

2011.gada aprīlis, Ventas Balss